Posted on Leave a comment

Po co piszę

Po 8 latach nauczania języka angielskiego przez internet postanowiłem zacząć spisywać moje przemyślenia związane z nauczaniem, opisywać moje doświadczenia w nauczaniu. Ponieważ też uczę się języka francuskiego (ponieważ mieszkam we Francji) będę tu zawierać przemyślenia związane z uczeniem się.

Od razu zaznaczę, że gdy chodzi o uczenie się, to jest to dosłownie SIĘ, dlatego, że sam organizuję czego i jak się uczę. Sam wybieram i wyszukuję sobie materiały, które mnie interesują. Zazwyczaj jest to to coś do słuchania, czasem do czytania. Prawie nigdy nie zaglądam do książek z gramatyką. Nie rozumiem, dlaczego w szkołach językowych, czy też na zajęciach językowych nauka angielskiego czy francuskiego czy jakiegokolwiek języka praktycznie skupia się na gramatyce. Gramatyka jest wszędzie i nawet bez studiowania jej, można się nauczyć wszystkiego co trzeba.
Podsumowując, można powiedzieć, że jestem swoim królikiem doświadczalnym, dlatego, że to co stosuję z moimi uczniami, to najpierw testuję na sobie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *